• Festa e 22 vjetorit
    22 Vjetori i Krijimit te Partise Demokratike Festa e 22 vjetorit
  • Kryeministri ne Kamez
    Kryeministri ne Kamez
  • Inagurohet Shkolla Profesionale me e madhe ne vend
  • Takimi ne sheshin "Demokracia"
  • Festa e 22 vjetorit
  • Kryeministri ne Kamez

Programi qeverises

Vizitoni www.pd.al image

FRPD Kamez

Na ndiqni ne profilin zyrtar ne FBimage

Bashkohu me ne

Buhuni pjese e ndryshimit image

“World Vision”, koncert në Pallatin e Kulturës Kamëz në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve

“World Vision”, koncert në Pallatin e Kulturës Kamëz në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve
Në Pallatin e Kulturës të Kamzës shoqata “World Vision” në bashkëpunim me Bashkinë Kamëz vuri në skenë një shfaqje me tematikë sociale në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve. Në skenën e teatrit të Pallatit të Kulturës janë ngjitur artistë të vegjël nga tri shkolla 9-vjeçare të Bathores dhe nga një shkollë e Bregut të Lumit. Lexo më shumë...

Edhe pse me mungesa ndaj Tiranës, Kamza Basket synon fitoren dhe konsolidimin e vetme të kreut

Këtë javë Kamza Basket do të ketë një përballje shumë të vështirë ndaj ekipit të Tiranës në transfertë, në sallën sportive “Fahrie Hoti”. Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për të dyja ekipet, pasi skuadra do të fitojë dhe do të konfirmohet e vetme në tabelën e klasifikimit. Momentalisht të dyja ekipet, si Kamza ashtu edhe Tirana, kryesojnë kampionatin me nga 11 pikë secila, por për shkak pikëve të shënuara në ndeshje, ekipi i Kamzës është në vendin e parë. Ndeshja midis dy ekipeve pretendente parashikohet të jetë shumë e vështirë për të dyja ekipet, pasi po ndjekin njëra-tjetrën hap pas hapi për vendin e parë. Lexo më shumë...

Kryebashkiaku Mziu në konferencën për planifikimin e territorit

Kryetari i Bashkisë Kamëz, z. Xhelal Mziu, ishte i pranishëm sot në një konferencë e cila kishte në qendër të saj planifikimin e territorit. Në këtë konferencë, të organizuar nga USAID-i dhe Ministria e Zhvillimit Urban, u prezantua “Manuali teknik i planifikimit të territorit”. Përveç prezantimit të këtij manuali, pati edhe diskutime nga pjesëmarrësit, një pjesë e mirë të cilëve ishin drejtues bashkish apo specialistë të urbanistikës. Ndërsa kanë vlerësuar botimin e manualit teknik, përfaqësuesit e njësive vendore kanë ngritur edhe shumë çështje shqetësuese të pushtetit vendor. Në të vërtetë, këto problematika të ngritura në këtë takim, janë bërë të ditura tashmë prej dy vitesh rresht nga kryebashkiaku i Kamzës, z. Xhelal Mziu. Lexo më shumë...

Gati projekti i rrugës kryesore të Paskuqanit, së shpejti rehabilitimi i plotë i saj

Projekti për rehabilitimin e plotë të rrugës kryesore të Paskuqanit, rruga “Demokracia”, tashmë është i gatshëm. Pas kalimit në Këshillin Bashkiak të projektvendimit për ndërtimin e bazamentit të urës në lagjen Paskuqan 1, edhe projekti për rehabilitimin e plotë të segmentit kryesor që lidh Paskuqanin me Kamzën dhe me kryeqytetin, është gati për t’u zbatuar. Lexo më shumë...

Projekti strategjik i ujësjellës-kanalizimeve në Kamëz ngjall interesin e medias, “Top News” kronikë për ecurinë e punimeve

Projekti më strategjik që po zbatohet në Bashkinë Kamëz, ai i ujësjellës-kanalizimeve, ka ngjallur interesin e medias. Kështu, “Top News” nëpërmjet një kronike ka dhënë ecurinë e punimeve të projektit, duke marrë edhe një prononcim nga kryetari i Bashkisë, z. Xhelal Mziu. I pyetur nga “Top News” për ecurinë e punimeve, z. Mziu pohoi se në këtë fazë të parë të projektit, i cili ka tri të tilla, ritmet janë të shpejta.

Lexo më shumë...

Më shumë artikuj...

Faqe 1 nga 137

<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
casus telefon
telefon dinleme